"Drugie życie Leny" Elżbieta Ceglarek


Z twórczością Elżbiety Ceglarek spotkałam się pierwszy raz. Długo zastanawiałam się co napisać po przeczytaniu tej książki bo wiele myśli krążyło po głowie

Co pisze na okładce:
Kobieta w średnim wieku, po przejściach, w zasadzie niewiele już chce od życia. Najczęściej po prostu świętego spokoju. Nie dla niej miłosne wzloty, romantyczne wyznania, upojne noce. Zwyczajnie nie wierzy, by coś dobrego mogło ją jeszcze spotkać. Dlatego, gdy Lena wpada niespodziewanie w ramiona przystojnego mężczyzny, broni się zaciekle, by nie dać się porwać uczuciu. Czy uda się jej zachować swą długo budowaną stabilizację? Ile będzie ją kosztować ta walka? A czy w ogóle można się uchronić przed przeznaczeniem?

Książka Elżbiety Ceglarek to z pewnością pozycja dla tych, którzy potrzebują nadziei.

Główną bohaterką książki jest Lena - kobieta  w średnim wieku, która jest dyrektorem przedszkola. Gdy wydawać by się mogło, że miłość ma już za sobą, zupełnie przypadkowo w urzędzie miasta poznaje przystojnego lekarza ginekologa - Marcina. Przez długi okres czasu nie umie mu zaufać i nie umie cieszyć się życiem...Czy w końcu uda im się zbudować prawdziwy związek? Czy Lena zaufa Marcinowi? dowiecie się tego czytając książkę...

Książkę "Drugie życie Leny" możemy zaliczyć do gatunku książki obyczajowej, która idealna jest dla kobiet gdyż mówi o codziennym życiu oraz że niczego nie jesteśmy pewne i w każdym momencie los może być przewrotny i nas zaskoczyć. 
Ukazuje ona także bardzo ważną kwestię czyli jak poradzić sobie z poważną chorobą jaką jest endometrioza i co się dzieje w psychice bohaterki w związku z tym. Autorka tak pokierowała w książce emocjami iż czytelnik współczuje Lenie choroby i przeżywa ją razem z nią.

Muszę przyznać, że na początku książki główna bohaterka bardzo denerwowała mnie swoim niezdecydowaniem i brakiem zaufania do nowego znajomego, a także tym że długo zwlekała z wizytą u lekarza, natomiast poznając ją coraz lepiej w dalszej części zrozumiałam jej początkowe zachowanie. 

Jedynym minusem do jakiego mogę się przyczepić jest to że autorka zbyt wydłużała niektóre wątki książki, które czasem były bardzo nużące i niepotrzebne.

Reasumując książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. 

Polecam :)

Moja ocena książki: 7/10

Dane techniczne:
Tytuł: Drugie życie Leny
Autor: Elżbieta Ceglarek
Wydawnictwo: Rozpisani.pl
Data premiery: 03.06.2016
Liczba stron: 404
 
Za możliwość przeczytania i piękną dedykację dziękuję autorce :)

A wy czytaliście tę książkę? Co o niej sądzicie?

Komentarze

 1. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, wygląda ok, ale chyba nic szczególnego ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może mi się spodobać ta książka. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka, jakoś mnie do siebie nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawie się zapowiada, lubię książki o takiej tematyce :) Dodatkowo obiecałam sobie że w tym roku będę częściej sięgać po naszych polskich autorów bo zazwyczaj było mi z nimi nie po drodze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka całkiem ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi całkiem ciekawie :)

  Pozdrawiam :*
  Dominika
  domciachoo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej autorce. Myślę, że dam jej twórczości szansę :)

  pozdrawiam, ifeelonlyapathy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę przyjrzeć się tej książce!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)