"Wyprzedaż snów" Marzena Rogalska

Do przeczytania tej książki skłoniło mnie wydawnictwo "Znak" kiedy dostałam od nich książkę "Gra w kolory". Jak większość osób wie jest to kontynuacja pierwszej książki Marzeny Rogalskiej. Postanowiłam więc szybko nadrobić zaległości i najpierw przeczytać pierwszą część a dopiero potem wziąć się za drugą. 

Co pisze na okładce:


Odejść jest trudno, ale jeszcze trudniej wrócić. Jak długo można uciekać przed samym sobą, ile razy układać sobie na nowo życie?
Agata, zraniona i złamana, po ośmiu latach powraca do miasta, w którym spędziła najlepsze chwile swojej młodości. Nie wie, co pozostało z jej dawnych przyjaźni, jak bardzo zmienił się świat i życie ludzi, którzy ją kochali, a których porzuciła. Czy czas może zniszczyć prawdziwą przyjaźń? Czy Agata, która nie ma nic i sama potrzebuje pomocy, może pomóc innym? Tak, jeśli magia spełniających się snów zadziała...

Hmm...długo zastanawiałam się co o tej książce napisać. Jest to na pewno bardzo ciepła książka, wzruszająca, ale trochę oderwana od rzeczywistości. Opowiada o grupie przyjaciół - prawdziwych przyjaciół czyli takich na których w każdej sytuacji można liczyć. Główną bohaterką jest Agata (zwana w książce Gagą) która po 8 latach bycia za granicą wraca do Krakowa. Jest trochę zakłopotana jak przyjmą ją z powrotem przyjaciele lecz wszystko przebiega bez najmniejszego problemu i zostaje bardzo ciepło przywitana przez nich. W zamian za pomoc w urządzeniu mieszkania dostają oni od niej koperty ze snem (każdy inną) lecz mają ją otworzyć dopiero wtedy gdy będą mieć jakieś wielkie marzenie, które jest ciężkie do spełnienia. Czy sny znalezione w kopercie pomogą spełnić ich marzenia? 

Książka jest bardzo wciągająca i szybko się ją czyta. Pokazuje jaką ważną wartością jest przyjaźń międzyludzka i jak należy ją pielęgnować. Główna bohaterka ukazana jest w najtrudniejszym momencie życia kiedy po 8 latach wraca do Krakowa i nie ma nic, gdyż toksyczny związek za granicą pozbawił ją wszystkiego. Zaczyna swoje życie od nowa, ale jedno pozostaje niezmienne - jej przyjaciele którzy nie odeszli od niej gdy ona 8 lat temu nagle zniknęła. 

Autorka bardzo dokładnie przedstawiła wszelkie opisy emocjonalne bohaterów oraz historie poszczególnych przyjaciół Gagi w taki sposób że czytelnik czytając tę książkę wiedział na bieżąco co się dzieje u poszczególnych przyjaciół. 

Ale...zawsze jest jakieś ale...:)
Pierwszą rzeczą która mi się nie spodobała jest okładka książki, gdyż według mnie nie jest ona adekwatna do historii opisanej w książce. Na okładce jest młoda, szczęśliwa dziewczyna. Czytelnik mógłby pomyśleć iż jest to główna bohaterka a to nie jest prawda bo gdy poznajemy Gagę to wcale nie jest szczęśliwa. 

Drugą rzeczą której nie znalazłam w książce jest historia dlaczego Agata tak nagle zniknęła przed 8 lat, a myślę że wzmianka o tym na pewno by pozwoliła na to aby czytelnik lepiej poznał Agatę. 

Niemniej jednak bardzo polecam tę książkę i już uciekam czytać 2 część. 

Moja ocena: 7/10 

Dane techniczne:
Tytuł: Wyprzedaż snów
Autor: Marzena Rogalska
Wydawnictwo: Znak
Data premiery:26.10.2016
Liczba stron: 400
 
Czytaliście tę książkę? Podobała Wam się?
 
Pozdrawiam cieplutko :) 

Komentarze

 1. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale myślę,że mogłaby mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 2. To, że chcesz przeczytać drugą część, to jest chyba najlepsza rekomendacja!

  OdpowiedzUsuń
 3. Może sięgnę :) tak ładnie napisałaś o tej książce, że trudno odmówić :)

  Pozdrawiam,
  toukss z http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie książki o przyjaźni. chętnie sie za nią zabiorę :))
  http://teczowabiblioteczka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)