"Lardżelka" Wanda Szymanowska


Z twórczością pani Wandy spotkałam się dopiero przy okazji tej książki. Przyznam szczerze, że gdyby pani Wanda nie odezwała się do mnie z propozycją abym napisała opinię o tej książce to pewnie bym po nią nie sięgnęła bo nigdy się z nią nie spotkałam. 

"Lardżelka", to wspaniała powieść oparta na faktach, a odpowiadająca na pytanie: jak efektywnie schudnąć bez wyrzeczeń. Zofia, swoje stresy "zajada" słodyczami. Efekt? 70 kg nadwagi. Pewnego dnia, kiedy mąż porównuje ją do balii, kobieta nie wytrzymuje napięcia i... Powieść zawiera praktyczne rady, jak schudnąć bez wyrzeczeń i nie poddać się efektowi jo-jo. "Prawdziwość" tekstu została sprawdzona przez jedną z osób pracujących w Wydawnictwie Literackim Białe Pióro, efekt? W miesiąc mniej 4,5 kg!

W dzisiejszych czasach problem otyłości coraz bardziej spotyka młodych ludzi. Wynika to często z pędu życia, braku czasu na gotowanie oraz domowe posiłki. Otyłość spowodowana jest także dużą dawką stresu, fast foodami, dużą ilością napojów słodkich czy też brakiem ruchu. Autorka w książce właśnie ten problem porusza. 

Z otyłością boryka się główna bohaterka książki Zofia, która początkowo waży ponad 120 kg. Nie przeszkadza jej ten fakt, do czasu aż jej życiowy partner przed zabawą sylwestrową porównuje ją do balii swojej babci. Wtedy postanawia zmienić swoje życie. Bierze urlop w pracy i wyjeżdża na turnus odchudzający do ośrodka "Lardżelka". Tam spotyka ciekawe osoby, które tak jak ona borykają się z tym problemem. Czy uda jej się odchudzić? Czy zmieni swoje życie i nawyki żywieniowe? Tego dowiecie się czytając tę książkę...

Autorka wydała swoją książkę w formie poradnika, w którym możemy znaleźć wiele porad dotyczących diety, ćwiczeń, gotowania. Na końcu książki pojawiło się też kilka przepisów, które sami możemy wykorzystać.
 Jest to pozycja idealna dla osób poszukujących złotych środków na odchudzanie. Pani Wanda ukazuje jak wiele mamy możliwości odchudzenia się ale także jak media potrafią manipulować i mamić obietnicami schudnięcia bez żadnego wysiłku. 

Książka niby krótka, ale napisana jest prostym językiem, idealna dla wszystkich osób. Płynie z niej głęboka refleksja i chwila zadumy, że nie warto oceniać ludzi z nadwagą z pogardą. Gdyż często mają obniżone poczucie wartości i bardzo łatwo jest ich zranić.

Jedynym minusem do jakiego bym się mogła przyczepić jest to, że autorka chyba przedobrzyła ludzkie możliwości do chudnięcia. Bardzo ciężko jest zrzucić 10 kg w jeden tydzień.

Myślę że książka może być takim wspomagaczem dla osób które chcą się odchudzić. 

Moja ocena: 7/10

Dane techniczne:
Tytuł: Lardżelka
Autor: Wanda Szymanowska
Wydawnictwo: Białe pióro 
Data premiery: 01.01.2015
Liczba stron:126
 
Za możliwość przeczytania dziękuję autorce :)

A wy czytaliście tę książkę? Co o niej sądzicie?

Komentarze

 1. Czytałam tę książkę i bardzo miło ją wspominam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam inną książkę Szymanowskiej i pomimo krótkiej formy do dziś pamiętam treść :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O! To coś dla mnie :D Od paru miesięcy usilnie chcę schudnąć i nic z tego nie wychodzi :/
  Pozdrawiam! Dolina Książek ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Póki co przeczytałam jedną ksiązkę Autorki, ale bardzo mi się podobała i na pewno sięgnę po kolejne książki....

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i również gorąco polecam Wam tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)