"Po prostu Marta" Lorea Canales

Dawno mnie tu nie było...WYBACZCIE, ale ogrom obowiązków związanych ze studiowaniem, pisaniem pracy magisterskiej i pracą zawodową mnie przytłoczył. Jednak nie oznacza to, że zapomniałam o czytaniu książek.

Ostatnio dzięki Wydawnictwu Kobiece dostałam możliwość zrecenzowania książki "Po prostu Marta"


Co możemy przeczytać o niej na okładce:

Jak rodzinne tajemnice wpływają na to, kim stajemy się w dorosłym życiu?
Marta to młoda i zepsuta Meksykanka, która pochodzi z bogatej i wpływowej rodziny. Dobre nazwisko i zamożni rodzice sprawiły, że przyzwyczaiła się zawsze dostawać to, czego chce. Wszystko się zmienia, kiedy jej macocha, którą bardzo kocha, zapada na śmiertelną chorobę. Marta nie może wybaczyć ojcu, że w ostatnich chwilach zostawił umierającą żonę dla innej kobiety. Wkrótce dziewczyna dziedziczy pokaźny majątek i po raz pierwszy ma szansę odciąć się od rodziny. Pogrążona w gniewie i smutku postanawia odkryć to, co najbliżsi starali się przed nią ukryć najbardziej. Czy poznanie prawdy o swoim pochodzeniu odmieni jej życie na zawsze?

Główną bohaterką książki jest dwudziestokilkuletnia Marta, której matka nie dawno zmarła. Dziewczyna - Meksykanka jest bardzo bogata. Wychowywana była w przeświadczeniu że wszystko jej się należy i zawsze dostawała to czego sobie  życzyła. Nie przykładała większej wagi do nauki, lecz bardziej interesowały ją zabawy, dyskoteki i używki. Wszystko się zmienia gdy matka zapada w ciężką chorobę i umiera....Marta mimo tego że ma wielu przyjaciół czuje się w duchu samotna. Jak dalej będzie wyglądało życie Marty? Przekonacie się czytając tę książkę...

Książka ma charakter opowiadań. Każdy rozdział opowiada  historię Marty przedstawioną przez członków jej najbliższej rodziny. Oprócz tego autorka wplotła wątki z przeszłości jej rodziców oraz znajomych.
Dzięki takiemu układowi książki czyta się ją bardzo szybko, choć niektórym może takie "skakanie" po losach dziewczyny przeszkadzać.

Dla mnie książkę czytało się bardzo szybko, gdyż napisana jest lekkim, prostym językiem. Jednocześnie zmusza człowieka do myślenia, gdyż uświadamia iż pieniądze w życiu nie są najważniejsze. Najważniejsza jest RODZINA....

Osobiście książkę bardzo polecam na letnie popołudnia :)

Moja ocena: 8/10

Dane techniczne:
Tytuł: Po prostu Marta
Autor: Lorea Canales
Wydawnictwo: Kobiece
Data premiery: 19.04.2018
Liczba stron:264
 
Za możliwość przeczytania dziękuję WYDAWNICTWU KOBIECE 
 

A wy czytaliście tę książkę? Co o niej sądzicie?

Komentarze

 1. Bardzo chcę przeczytać tę książkę 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam ją w majówkę 😊 może nie jest jakaś porywająca, ale coś w niej jest 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam i raczej nie będę ale brzmi bardzo przyjemnie i lekko :)
  Pozdrawiam Grovebooks :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj z powrotem, teraz jest taki okres, że chyba wszyscy mają mniej czasu.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam :) Wielkiego WOW nie było, ale to nie ten typ. Jako powieść na lato faktycznie sprawdzi się idealnie :)

  Pozdrawiam :)
  http://zksiazkanakanapie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)