"Clarissa" Jack Lauriger

Kochani :)

Pogoda ostatnich dni nastraja tylko do sięgnięcia po książkę. Fala ulew jaka przeszła przez Polskę, a szczególnie Małopolskę i Podhale powoduje, iż nie chce się wychodzić z domu. Chciałabym dziś wam zaprezentować opinię na temat kolejnej książki "Clarissa" jaką miałam okazję czytać :)
Opis z okładki: 

Seks i humor to połączenie niełatwe… Czego Angielka może doświadczyć w Polsce?
Kochająca żona, mama dwójki dorastających dzieci, spełniająca się w pracy zawodowej. Czy takiej kobiecie może czegoś brakować do szczęścia? Okazuje się, że czasem wystarczy drobny impuls, by nieuświadomione pragnienia znalazły swoje ujście i wywróciły nasze życie do góry nogami… Clarissa zostaje wysłana w najdłuższą i najtrudniejszą delegację swojego życia. Przez pół roku będzie rozwijać filię swojej brytyjskiej firmy w odległej Polsce. Decydując się podjąć wyzwanie, nie zdaje sobie sprawy, że ta zawodowa misja przerodzi się w podróż do wnętrza samej siebie. Jak pobyt w Polsce wpłynie na jej małżeństwo? Jaką rolę odegra w życiu bohaterki tajemnicza Anna? Clarissa niespodziewanie zmierzy się z zupełnie nowymi doświadczeniami w sferze emocji, seksu i uczuć.

Główną bohaterką książki jest Clarissa - spełniona żona, matka dwójki dorastających dzieci, idealny pracownik, który spełnia się zawodowo. Jednak pewnej niedzieli budzi się i czuje pustkę wewnętrzną. Postanawia coś zrobić ze swoim życiem. Okazja nadarza się bardzo szybko gdyż w pracy otrzymuje propozycję wyjazdu na minimum pół roku na wschód. Pełna obaw, ale zarazem żądna przygód konsultuje się z rodziną, którzy namawiają ją na wyjazd i wspierają.  Długo się nie zastanawia i już po dwóch tygodniach wraz ze swoim kolegą Milesem lądują w Polsce, a dokładniej we Wrocławiu. Mają za zadanie koordynować pracę firmy. Szybko odnajdują się w nowej rzeczywistości, poznają nowych przyjaciół oraz doświadczają nowych przygód. Jakich? Dowiecie się czytając książkę...
 
 Już od pierwszych chwil możemy poznać główną bohaterkę jako bardzo pozytywnie nastawioną do życia osobę, której czegoś w życiu brakuje. Ma poukładane życie, męża, dzieci, pracę,  pieniądze, te same schematy czynnościowe pojawiające się w weekendy jednak nie czuje się z tym dobrze. Na początku wydaje się ona osobą wycofaną, lecz historia związana z żaglami pozwala nam zobaczyć ją jako osobę potrafiącą odnaleźć się w każdej sytuacji, przebojową i żądną przygód (szczególnie widoczne to jest w historii z Anną).

Autor ukazał w książce obraz Polski takiej jaką widzą ją Brytyjczycy, a może też jaką chcą zobaczyć. Ukazuje, iż obcokrajowcy interesują się naszym krajem tzn znają pewną część historii naszego kraju oraz niektóre najważniejsze zabytki. 
 
Jedynym minusem jak dla mnie były  niektóre opisy, które wg mnie powinny być krótsze.
 
"Clarissa" to książka pełna humoru z nutą erotyzmu. Autor pisze  prostym językiem, dzięki czemu czyta się ją szybko.  Idealna jest na letnie popołudnie, aby się rozluźnić i zrelaksować. Dzięki tej książce można zastanowić się nad własnym życiem, czy niczego mi w nim nie brakuje, a jeśli brakuje to czego. Czytając ją można wysnuć refleksję, iż czasem szczęściu trzeba pomóc i odważyć się być szczęśliwym.
 
Moja ocena: 8/10
 
Dane techniczne:

Tytuł: Clarissa
Autor: Jack Lauriger
Wydawnictwo:LIRA
Data premiery: 20.06.2018 
Liczba stron:299
 
Za możliwość przeczytania dziękuję WYDAWNICTWU LIRA
 
 
A wy co czytacie aktualnie??? Pochwalcie się 
 
 

Komentarze

 1. Czasami lubię sięgać po nieco lżejsze tytuły. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiałam się nad tą książką, ostatecznie z niej zrezygnowałam, ale Twoja recenzja skłania mnie do zmiany decyzji :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. W deszczowe dni książka jest idealnym towarzyszem, szczególnie te lżejsze pozycje ;). Jednakże ta nie brzmi jak dla mnie zbyt zachęcająco, to chyba nie moje klimaty czytelnicze...

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam ciekawa opinii o tej książce i po Twojej recenzji chyba postanowiłam przeczytać tę książkę, tym bardziej, że autor ciekawie pisze :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka dni temu dopisałam ten tytuł do swojej listy i chciałabym niedługo przeczytać tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam szczerze, że wcześniej o niej nie słyszałam, ale wydaje się idealna na luźne popołudnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Być może w wolnej chwili skorzystam...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)