"Posłuszna żona" Kerry Fisher


Wielka miłość, wspaniała rodzina i kłamstwa za zamkniętymi drzwiami idealnych domów. Świetnie napisana i mocno angażująca emocjonalnie powieść o przyjaźni i solidarności „drugich żon”, lojalności, zdradzie i przebaczeniu…


W tej historii poznajemy dwie główne bohaterki - Larę i Maggie, które na pierwszy rzut oka różnią się całkowicie od siebie lecz kilka rzeczy ich łączy. Obie są około trzydziestego roku życia, obie poślubiły włoskich braci i obie są ich drugimi żonami.
A co ich dzieli???
Maggie pochodzi ze świata w którym każdy grosz się liczy. Nie jest ona perfekcyjną panią domu lecz umie poradzić sobie w każdej sytuacji. 
Na początku nowa rodzina nie akceptuje jej lecz pewnego dnia robiąc porządki na strychu trafia ona na szkatułkę, która ujawnia pewną tajemnicę pierwszej żony jej męża. Maggie chcąc chronić rodzinę postanawia zataić tę tajemnicę i wyrzucić szkatułkę lecz ta decyzja pociąga za sobą wiele konsekwencji i dalszych wydarzeń w życiu całej rodziny.
Natomiast Lara jest perfekcyjną panią domu, bardzo poukładaną i przewidywalną kobietą. Jest ona tyranizowana przez męża i boi mu się przeciwstawić. Robi wszystko co on i jego mama jej każe.
Jak szkatułka i tajemnica z nią związana zmieni życie obu Pań? Przekonacie się czytając tę książkę...

Kerry Fisher stworzyła książkę, która łączy w sobie trzy gatunki: thriller psychologiczny, obyczajówka, romans. Świat przedstawiony jest z dwóch perspektyw: z perspektywy Lary i perspektywy Maggie. Dzięki temu czytelnik może wejść głębiej w przeżycia bohaterek. Wachlarz emocji jakie ukazała jest bardzo szeroki. Porusza wiele trudnych tematów współczesnego świata tj: lojalność, miłość, wierność, zazdrość, przemoc względem współmałżonka

Jest to książka dzięki której zapomni się o rzeczywistości. Stopniowo budowane jest napięcie w taki sposób, że gdy przeczyta się pierwszą stronę to nie chce się od niej oderwać i chce się ją skończyć. Czytelnik czytając chce jak najwięcej poznać szczegółów z życia obu Pań i ich rodzin oraz jaki stosunek ma do nich nestorka rodu Farinellich.

Książka ta uświadamia czytelnikowi, iż historia przedstawiona w niej może zdarzyć się i zdarza w każdym domu.

Ja książkę bardzo polecam :)

Moja ocena książki: 8,5/10

Dane techniczne:

Tytuł: Posłuszna żona
Autor: Kerry Fisher
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data premiery: 18.07.2018
Liczba stron:462

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Literackiemu


A wy już czytaliście tę książkę?

Pozdrawiam cieplutko

Komentarze

 1. Właśnie za chwilę zabieram się za lekturę tej książki i muszę przyznać ,że mam wobec niej duże oczekiwania. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Wpisuję książkę na listę do przeczytania. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak wpadnie mi w łapki to chętnie przeczytam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To już druga recenzja tej książki, którą miałam dziś okazję przeczytać, i podobnie jak w pierwszym przypadku, także Tobie udało się mnie zachęcić do przemyślenia jej zakupu (co jest dużym osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że po obyczajówki nie sięgam):)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli tylko gdzieś, kiedyś ją spotkam, na pewno przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji i myślę, że niedługo po nią sięgnę :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobrze mi się ją czytało. Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)