"Love Line II" Nina Reichter


Matthew Hansen - przystojny młody psycholog - doradza kobietom, jak zbudować satysfakcjonujący je związek i nie pozwolić sobą manipulować. Jest twórcą popularnej internetowej audycji LOVE Line, a jego charyzma i celne rady przyciągają miliony słuchaczek. Zrządzeniem losu spotyka Bethany McCallum, będącą w trakcie rozwodu dziennikarkę luksusowego magazynu dla kobiet. Otrzymuje ona zlecenie napisania artykułu obnażającego metody stosowane przez hermetyczną grupę tak zwanych pick-up artists, czyli trenerów podrywu. Nieetycznych manipulantów, którzy szkolą mężczyzn, jak zaciągnąć kobiety do łóżka. Ich drogi krzyżują się przy stoliku pewnej bardzo nietypowej restauracji. Wzajemne przyciąganie sprawia, że Matt postanawia zbliżyć się do Bethany. Aby to zrobić, będzie musiał podzielić się z nią swoją wiedzą. Tymczasem napięcie między nimi staje się coraz silniejsze. Ale oboje coś ukrywają.

"Love Line II" jest kontynuacją książki "Love Line" i opowiada losy Matthew i Bethany. Jest to książka napisana przez polską autorkę lecz czytają ma się wrażenie, iż jest to historia niczym z "amerykańskiego" filmu.

Bethany i Matthew są już znani z pierwszej części "Love Line". Ich miłość zostaje wystawiona na próbę i oboje próbują uciec od uczucia. Bethany próbuje poskładać swoje dotychczasowe życie z byłym mężem, a Matthew z narzeczoną, która udaje, iż jest w ciąży. On dostaje posadę jako ekspert w programie rozrywkowym natomiast ona zostaje wysłana aby zrobić reportaż o tym programie. Oboje mają spędzić kilka tygodni w swoim towarzystwie. Jak ten wyjazd wpłynie na ich życie? Czy będą umieli o sobie zapomnieć? Dowiecie się czytając tę książkę...

Autorka przedstawiła bohaterów w sposób bardzo wyrazisty, autentyczny. Nie są oni sztucznie wykreowani lecz prawdziwi, tacy których możemy spotkać na ulicy, którzy za dobrą miną na twarzy skrywają swoje troski i kłopoty. Są to ludzie bardzo wykształceni, którzy rozumieją pewne prawidłowości i próbują ułożyć swoje życie.

Akcja przebiega bardzo dynamicznie. Nie czytałam pierwszego tomu więc na początku bardzo ciężko było mi się połapać kto jest kim lecz autorka w taki sposób pokierowała akcją, że czytelnik powoli może domyślić się wcześniejszego biegu zdarzeń. Opisy emocji jakie autorka zastosowała są bardzo mocne. Autorka ukazuje także wiele aspektów psychologicznych. Pokazuje jak kłamstwo potrafi być ważniejsze niż prawda, jak ludzie potrafią manipulować swoich najbliższych aby tylko osiągnąć wymarzony cel.

Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron i nie mogłam się od niej oderwać, aż do samego końca. Książka napisana jest lekkim językiem, dzięki czemu czyta się ją jednym tchem. Dialogi nie są wyimaginowane lecz prowadzone są w sposób naturalny.

Osobiście książkę bardzo polecam

Moja ocena: 9/10

Dane techniczne:

Tytuł: Love Line II
Autor: Nina Reichter
Wydawnictwo: Novae Res
Data premiery: 26.10.2018
Liczba stron: 352


Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Novae Res oraz autorce Ninie Reichter


A wy czytaliście tę książkę? Podobała się wam?

Komentarze

 1. Pierwszy tom bardzo mi się podobał, wiec ten również z przyjemnością przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach obie części. Jestem ich bardzo ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie byłam w stanie skończyć pierwszego tomu. Kompletnie mnie nie zaciekawił. Nudziłam się jak nie wiem i sobie odpuściłam.
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze, nie słyszałam o tej serii :) może się jej bliżej przyjrzę. Dziękuję Ci za tę recenzję :* Zostaję u Ciebie na dłużej by zobaczyć Twoje kolejne propozycje! Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka już leży na mojej półce, ale dopiero za kilka dni się za nią zabiorę. Dobrze, że wypadła tak korzystnie. Uwielbiam naturalnie wypadające w książce dialogi.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)