"Tam, gdzie czekał anioł" Dorota Schrammek


Co pisze na okładce:

Mama dwójki dorosłych dzieci, którą przerastają problemy, wyjeżdża do Ueckermünde, by uporządkować swoje życie. Pomimo wielu obaw i lęków, podejmuje pracę jako opiekunka starszego małżeństwa. Wkrótce na drodze bohaterki pojawiają się osoby, które zmieniają jej życie. Czy to przeznaczenie? Małe niemieckie miasteczko stopniowo staje się dla Beaty oazą spokoju, jednak ta pozorna równowaga zostaje zakłócona zaskakującymi wiadomościami. Książka "Tam, gdzie czekał anioł" to pozytywna, pełna nadziei i przebaczenia oraz wiary w drugiego człowieka opowieść zmuszająca Czytelnika do przemyśleń nad swoim życiem.

"Tam, gdzie czekał anioł" to książka opowiadająca historię Beaty - warszawianki, z zawodu krawcowej, która pewnego dnia straciła pracę, nie wiedząc co dalej robić  postanawia wyjechać na roczny kontrakt do Niemiec jako opiekunka  osób starszych. Dodatkowym bodźcem, który skłonił ją do tej decyzji była sytuacja rodzinna , a przede wszystkim kontakty z mężem. Nie był on już tak czuły jak dawniej, a także nie okazywał jej zainteresowania. Czuła, iż powoli oddalali się od siebie i postanowiła dać im czas na zastanowienie się. W niemieckim miasteczku zajmowała się starszym małżeństwem. W wolnych chwilach zwiedzała okolicę i poznawała mieszkańców. Spotkała tam wielu ludzi, którzy pomogli jej zastanowić się nad własnym życiem, dostrzec rzeczy, których ona nie widziała.Jak potoczą się dalsze losy Beaty? Czy uda jej się uratować małżeństwo oraz rodzinę przed rozpadem? Dowiecie się czytając tę książkę...

Zaczynając od samego początku już sama okładka przyciąga uwagę czytelnika oraz tytuł. Czytelnik  widząc tytuł czuje, iż będzie to historia magiczna, pełna wiary i nadziei. I taka jest...
 Bohaterowie wykreowani przez autorkę już od samego początku wzbudzają u czytelnika pozytywne emocje. Nie da się ich nie lubić choć prawie każda z napotkanych osób ma pewne problemy osobiste lecz dzięki takim zabiegom historia nie jest nudna i  jest prawdziwa. W codziennym życiu też nie ma ludzi bez skazy i co rusz spotykamy się z jakimiś problemami. 

Autorka ukazała nam historię, która dotyka problemów wielu ludzi. Częsty brak pracy zmusza ludzi do wyjazdu za granicę, a także przyczynia się do rozpadu wielu rodzin. Ludzie oddalają się od siebie, gdy to dostrzegą często jest za późno na ratowanie własnej rodziny i przez to następuje rozpad. 
Jest to książka skłaniają do zastanowienia się nad własnym życiem, niekiedy bardzo wzruszająca.

Dorota Schrammek sprezentowała czytelnikowi nie tylko dobrą książkę obyczajową ale także przewodnik po miejscach z okresu II wojny światowej.

Osobiście książka bardzo mi się podobała i myślę, że głębiej zapoznam się z twórczością pani Doroty Schrammek i przeczytam jeszcze niejedną jej książkę.

Moja ocena: 8/10

Dane techniczne:

Tytuł: Tam, gdzie czekał anioł
Autor: Dorota Schrammek
Wydawnictwo: Szara Godzina
 Data premiery: 31.10.2017
Liczba stron: 272


A wy czytaliście tę książkę? Podobała wam się?

Komentarze

 1. Bardzo mi się ta książka podobała. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak widzę że mamy podobne odczucia. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Polecam ją na jesienny wieczór. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :)

   Usuń
 3. Nie znam jeszcze tej powieści, ale chętnie ją poznam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam przeczytać. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :)

   Usuń
 4. Znam tej autorki trylogię pobierowską, która bardzo mi się podobała. Tę książkę również chętnie bym przeczytała.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo ja nie znam tej trylogii ale na pewno niedlugo nadrobie zaległości. Te książkę bardzo polecam. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :)

   Usuń
 5. Witaj:) Lubię powieści Doroty Schrammek, dlatego z przyjemnością sięgnę po Anioła głownie dzieki Twojej recenzji bowiem wcześniej nie miałam możliwości zapoznania się właśnie z tą konkretną lekturą. Pozdrawiam Cię serdecznie.

  http://ukatji.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mi ogromnie miło że moja recenzja przyczyni się do sięgnięcia po te książkę. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :)

   Usuń
 6. O książce nie słyszałam. Nie są to również moje klimaty, także raczej sobie odpuszczę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie każdy musi lubiec tego typu książki. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :)

   Usuń
 7. Nazwisko mi nieznane, ale zwrócę uwagę na tę książkę :)

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja poznałam autorkę dzięki tej książce. Polecam :) pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :)

   Usuń
 8. Jeszcze nie czytałam, ale mam w planie.
  https://slonecznastronazycia.blog/

  OdpowiedzUsuń
 9. Nieznany mi tytuł.. raczej nie mój typ.

  Zapraszam do siebie na listopadowe premiery: https://hiddenxguns.blogspot.com/2018/11/listopadowe-premiery-na-co-warto-czekac.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Odpowiedzi
  1. Ja przeczytałam tylko jedna ale wiem że to nie będzie ostatnia książka tej autorki która przeczytam :) pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :)

   Usuń
 11. Nie miałam okazji czytać ani tej książki, ani też innej powieści autorki. Ale skutecznie zachęcasz. Na tyle, bym również chciała bliżej przyjrzeć się prozie tej pisarki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja nie czytałam jeszcze żadnej książki Autorki, ale bardzo chciałabym nadrobić te zaleglości!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)