"Szkoła żon" Magdalena Witkiewicz

 

Julia wydawałoby się straciła to, co kochała najbardziej. Rozpadło się ostatecznie jej małżeństwo, nie ma też wielu pamiątek ze swojego mieszkania. Świeżo po rozwodzie pociesza się na imprezie z przyjaciółkami, gdy w loterii wizytówkowej wygrywa tajemnicze zaproszenie do luksusowego spa o nietuzinkowej nazwie… Lista rzeczy, które ma ze sobą zabrać do „Szkoły żon” ogranicza się do szczoteczki do zębów i jednej pary bielizny.
Julia, która porzuciła wiarę w miłość i w ogóle we wszystko, nie ma już nic więcej do stracenia, decyduje się jechać.
W niesamowitym luksusowym spa, ona i kilka innych, zwyczajnych kobiet, przeżywają przygodę życia. Zostają tam przez 3 tygodnie a po powrocie nic nie jest już takie samo… Już nigdy żaden facet ich nie zostawi.
(źródło: www.empik.com)

Główną bohaterką książki jest Julia, młoda dziewczyna, która jest świeżo po rozwodzie. Wraz z przyjaciółkami idzie do pubu świętować. Kiedy młoda kobieta podchodzi do nich i proponuje Julii udział w loterii, ta bez wahania się zgadza. Wygrywa, a nagrodą jest trzytygodniowy pobyt w luksusowej SZKOLE ŻON. Dziewczyna na początku niechętnie podchodzi do tej nagrody, gdyż martwi ją lista rzeczy, które musi wziąć (jedna para bielizny itd) oraz spis zajęć realizowanych w szkole, które głównie skupiają się na erotyce. Jednak po wielu przemyśleniach wyjeżdża. Czeka tam na nią wiele przygód oraz nowych znajomości. 
Jeśli jeszcze tej książki nie czytaliście. Przeczytajcie...

Tytułowa SZKOŁA ŻON to miejsce na Mazurach do którego kobiety przyjeżdżają inne, a wyjeżdżają inne. Ta szkoła uczy, jak się stać prawdziwą kobietą, a także jak dbać o swoje potrzeby. Pokazuje uczestniczkom kursu, że zachcianki męża nie są najważniejsze i że trzeba myśleć o sobie. 

Autorka w taki sposób stworzyła historię, aby czytelnik nie miał czasu na nudę. Wprawdzie główną bohaterką jest Julia, lecz w trakcie czytania historii poznajemy wiele innych kobiet. Michalinę - młodziutką dziewczynę pracującą w barze, która poznała Miśka. Dla ukochanego zerwała kontakty z rodziną, porzuciła szkołę, a jej życie ogranicza się do tego, aby go uszczęśliwić seksualnie... Jadwiga - nauczycielka, która od lat zdradzana jest przez męża, ale nic z tym nie robi oraz Marta jest zaniedbana mama dwójki dzieci, która cały czas boryka się z nadwagą...
Co łączy te wszystkie bohaterki? Czy będą umiały cieszyć się życiem? 
 
Książka jest zaliczana do erotyków, lecz nie jest to typowa książka o seksie. Jest ona o kobietach, o tym, jak mogą być szczęśliwe. Pokazuje, jaka przyjaźń może się zrodzić między kobietami w różnym wieku i z różnym bagażem doświadczeń. 

Autorka posługuje się prostym, lekkim językiem. Nie ma w niej niesmacznego podejścia do seksu. Wszystkie sceny erotyczne są nacechowane zmysłowości i czułością. 

Osobiście mi się książka podobała.

Moja ocena: 8/10

Dane techniczne:

Tytuł:Szkoła żon
Autor: Magdalena Witkiewicz
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 17.04.2013
Liczba stron: 256

A wy czytaliście tę książkę?


Komentarze

 1. Czytałam tę książkę dosyć dawno temu, ale bardzo miło ją wspominam, także dołączam się do jej polecenia. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Erotyki to zdecydowanie nie moje klimaty czytelnicze, więc za tę książkę podziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam tej książki, ale chętnie to zmienię. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jeszcze nie przekonałam się do audiobooków :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam, świetna. Trochę inna odsłona twórczości autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam ją dość dawno, ale na pewno z chęcią bym do niej wróciła.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam tej książki Witkiewicz, ale jej dwie inne, także po ,,Szkołę żon" na pewno kiedyś sięgnę!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam, ale wpisuję na listę do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)