"Nowa tożsamość" Ewelina DoboszOPIS OD WYDAWCY

Igor przeżywa dramat. Żona, która go zdradziła, została zamordowana. Mężczyzna musi uciekać, zanim zostaną mu postawione zarzuty. Na fałszywych papierach wyjeżdża do Nowego Jorku. Emily, młoda prawniczka, traci pracę, gdy żona szefa dowiaduje się o ich romansie. Postanawia zatopić smutki w whiskey z colą i nagle budzi się na ławce w parku. Nad nią stoi tajemniczy nieznajomy.  Ma na imię Igor. Pochodzi z Polski. Jest niezwykle pociągający i mieszka w tym samym apartamentowcu, co ona. Emily jest nim zafascynowana, jednak nie zdaje sobie sprawy, jaką mroczną przeszłość zostawił za oceanem.

(źródło: www.empik.com)

RECENZJA

W książce, na pierwszy plan wysuwa się dwóch bohaterów. Igor - przystojny, bogaty ginekolog, któremu los nie szczędził wrażeń. Jego żona zdradzała go, a następnie została zamordowana. Wszystkie podejrzenia padają na niego i wszyscy są przeciwko niemu. Jedynym sprzymierzeńcem jest siostra zamordowanej. Czy on uwikłany jest w zabójstwo? Kto zabił i dlaczego? Musicie przeczytać, aby odpowiedzieć na te pytania...On ucieka do Stanów Zjednoczonych, gdzie wydaje mu się, że będzie szczęśliwy i ucieknie od problemów. Tam spotyka młodą i bardzo atrakcyjną prawniczkę Emily, która pracuje w nowojorskiej kancelarii. Tych dwoje jeszcze nie wie, jak przypadkowe spotkanie zmieni ich życie.

Akcja książki toczy się w dwóch krajach. Autorka przedstawia sposób życia ludzi mieszkających w Nowym Jorku oraz w Krakowie, pokazuje ich mentalność oraz sposób bycia. Czytelnik może zauważyć również inny sposób postrzegania świata, gdyż został zastosowany zabieg opisywania wydarzeń z dwóch perspektyw - Igora i Emily, dzięki temu poznajemy wydarzenia widziane z punktu widzenia jego i jej, możemy poznać, co nasi bohaterowie czują i co się dzieje a dzieje się bardzo wiele, bo nie są to słabe charaktery. Oboje mają mocne temperamenty i "nie dadzą sobie w kaszę dmuchać".

Ewelinę Dobosz poznajemy dzięki tej książce, gdyż jest to jej debiut i już teraz mogę śmiało powiedzieć, że bardzo udany. Jest to książka łącząca w sobie kryminał i erotyk. Dzięki ciekawym połączeniom i szybkiej akcji czytelnik nie nudzi się i nie ma wrażenia, że mu się dłuży. Akcja książki krąży wokół spotkania Igora i Emily, ale w międzyczasie pojawiają się różne wątki, dzięki czemu książka nabiera pikanterii. Na początku czytelnikowi może się nudzić i dłużyć, ale wraz z każdą kolejną kartką akcja nabiera przyspieszenia.

PODSUMOWANIE

"Nowa tożsamość" to książka idealna na jedno popołudnie. Reklamowana jest jako romans, ale to coś więcej. To połączenie ciekawego kryminału z romansem dwojga ludzi. Czytelnik czytając ją ma wrażenie, że historia mogła wydarzyć się naprawdę. Nie ma żadnych oznak, że jest to zmyślone. Z chęcią przeczytam drugi tom.

Moja ocena: 8/10

Dane techniczne:

Tytuł: Nowa tożsamość
Autor: Ewelina Dobosz
Wydawnictwo: Kobiece
Data premiery: 29.04.2020
Liczba stron: 329

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu KOBIECE


Komentarze

 1. Pomimo pozytywnej recenzji nie jestem do niej przekonana i raczej jej nie przeczytam w najbliższym czasie.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię tego rodzaju połączenia gatunkowe, wiec jestem na tak. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi tak ciekawie, że chyba sama się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam autorki, ale skusiłabym się.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje mi się, że to książka w nie moich klimatach

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tej serii i mam ją w dalszych planach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o tej książce, ale bardzo mnie zaciekawiła :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Skoro jest to połączenie ciekawego kryminału z romansem dwojga ludzi, to ja chętnie poznam bliżej "Nową tożsamość".

  OdpowiedzUsuń
 9. Polubiłam ostatnio takie połączenie kryminału i romansu, więc chętnie przeczytam tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)