"Najlepszy powód, by żyć" Augusta Docher


„Wszystko trwało ułamek sekundy. Błysk ognia i nagle jestem w ognistej kuli. Dociera do mnie, że się palę. Jestem żywą ludzką pochodnią."
Dominika budzi się po kilku dniach. Wie, że to był wypadek, a ukochany ojciec wcale nie chciał jej zabić. Teraz, kiedy on jest w więzieniu, ona leży w szpitalu i walczy o życie. Chociaż właściwie, to inni walczą za nią, ponieważ ona się już poddała. Ale to, co miało być końcem, okazuje się być początkiem…
Przewrotny los stawia na jej drodze ambitnego młodego lekarza, który dostrzega w niej coś więcej niż tylko pacjentkę. Gdy on będzie leczył jej ciało, jego brat Marcel, czarna owca szanowanej rodziny, spróbuje uleczyć jej duszę.
Tylko czy to jest w ogóle możliwe? Czy pęknięte serce potrafi jeszcze kochać? I czy ktoś, kto ma tyle powodów, by się zabić, odnajdzie ten jeden, by żyć?

16 - letnia Dominika Bąk ulega poważnemu wypadkowi, który nieumyślnie spowodował jej najukochańszy ojciec. Po emocjonującej kłótni rodziców ojciec chciał podpalić fotel, lecz niefortunnie zapaliło się ubranie dziewczyny wskutek czego dostała ona poparzenia II i III stopnia. Zapaliła się ponad połowa jej ciała. Mimo długiego leczenia i rehabilitacji pozostają blizny na ciele do końca życia i ból jaki jest w psychice. Po zażyciu zbyt dużej dawki leków pojawia się lekarz Tomasz, który pisze książkę i bardzo inspiruje się historią medyczną dziewczyny. Coraz więcej czasu ze sobą spędzają i dzięki niemu poznaje ona jego młodszego brata - Marcela. Chłopak jest zafascynowany koleżanką brata i próbuje się niej zbliżyć. Czy Dominika zaufa Marcelowi i odkryje przed nim swoje ciało? Jaki sekret Marcel ukrywa przed Dominiką? Tego dowiecie się czytając tę książkę...

"Najlepszy powód, by żyć" to książka, w której ukazane są dwa światy: tamten w momencie wypadku i całego leczenia oraz ten dzisiejszy, który ukazuje wydarzenia po 2 latach od momentu wypadku. Czytelnik może poznać historie opowiedziane zarówno z punktu widzenia Marcela, jak i Dominiki. 

Augusta Docher wykreowała historię bardzo poruszającą, pokazującą jak w jednym momencie może się zawalić cały świat młodej dziewczyny. Główna bohaterka czuje się oszpecona przez blizny i izoluje się od ludzi, zasłania swoje ciało pod długim rękawem, nie wierzy że ludzie będą przychylnie na nią patrzyć. Autorka książki ukazuje, jak ważne jest aby ludzie patrzyli na wnętrze drugiego człowieka, a nie oceniali go przez pryzmat tego jak wygląda. Drugą ważną rzeczą jaką podkreśla jest to, iż miłość może pojawić się nieoczekiwanie i każdy na nią zasługuje. 

Książkę czyta się jednym tchem, wciąga już od pierwszych stron. Jest napisana prostym i lekkim językiem, a zarazem porusza i daje do myślenia. Widać już od pierwszych stron, że autorka bardzo precyzyjnie i szczegółowo przemyślała fabułę. 

Jedynym minusem jak dla mnie było zakończenie, po którym ja czuję ogromny niedosyt i chętnie bym przeczytała dalsze losy Dominiki i Marcela. 

Moja ocena książki: 9/10

Dane techniczne:

Tytuł: Najlepszy powód, by żyć
Autor: Augusta Docher
Wydawnictwo:OMG Books
Data premiery: 27.09.2017
Liczba stron: 362

Komentarze

 1. Jestem bardzo ciekawa tej książki, udało Ci się mnie namówić. 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To się bardzo cieszę, że moja recenzja cię przekonała do tej książki. Czekam na opinię :) Pozdrawiam cieplutko :)

   Usuń
 2. Od dawna już mam w planach książki tej autorki. Myślę, że tę również przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię twórczość tej autorki. Wkrótce zabieram się za czytanie "Moja twoja wina" :) Tę też mam w planach, ale dopiero za jakiś czas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie zagladne do ciebie aby przeczytać opinie książki "moja twoja wina"

   Usuń
 4. Dla mnie niestety ta książka była od początku porażką. Dlatego ostatecznie nie napisałam jej recenzji, po uzgodnieniu tego z wydawnictwem. Okropnie irytowali mnie bohaterowie, a historia sama w sobie była niezwykle płaska i taka... dokładnie taka, jakich nie lubię! Cieszę się jednak, że Tobie przypadła do gustu :)

  Pozdrawiam cieplutko!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
 5. Też chciałabym poznać tą historię...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)