"Wygrać Hollywood. Przegrać życie. 14 wersji życia gwiazd kina" Justyna Kobus


Znacie je doskonale. Marzyliście o tym, by wyglądać i żyć jak one. Podziwialiście ich urodę zatrzymaną na taśmie filmowej, zazdrościliście im sławy, w przekonaniu, że ich życie było wspaniałą bajką. Brigitte Bardot, Rita Hayworth, Audrey Hepburn, Ingrid Bergman, Marylin Monroe, Grace Kelly… Czy jest ktoś, kto o nich nie słyszał? Niemożliwe. Wszyscy je kochamy.
Ich prawdziwe życie niewiele jednak miało wspólnego z sielankowymi opowieściami z ich udziałem, znanymi z ekranu. Wielka uroda, sława, talent nie uchroniły ich przed nieudanymi związkami, przed cierpieniem, nie stały się przepustką do  szczęścia. Przeciwnie, trwanie na szczycie bywało okupione zaniedbywaniem najbliższych, dramatycznymi wyborami, nie zawsze trafnymi. Ponadto - ciągłym byciem na cenzurowanym.

W książce ukazane jest 14 historii gwiazd, które mimo wielkiej urody, sławy czy talentu nie uchroniły się przed nieszczęśliwymi związkami, słabościami oraz problemami codziennego świata. Wiele gwiazd było bohaterkami skandali, często romansów które powodowały to, iż traciły  powoli zaufanie oraz zainteresowanie fanów. Przykładem może być np Brigitte Bardot.
Jednak jak się dowiadujemy te wszystkie złe historie nie dzieją się bezpodstawnie, gdyż za każdym takim zachowaniem kryje się przeszłość i dzieciństwo bohaterek. Często były one w dzieciństwie pozbawione miłości rodzicielskiej, brakowało im uwagi ze strony ojca lub matki. Rodzice gwiazd zajęci byli robieniem kariery zawodowej.

Biografie ukazane w książce dają człowiekowi wiele do myślenia. Pokazują, iż każdy człowiek musi mieć pokorę i nie każdy co ma pieniądze jest szczęśliwy. Często ten co żyje skromniej jest szczęśliwszy od tego co jest bogatszy.

Justyna Kobus przedstawiła historie o których człowiek nie może przeczytać w internecie i często są one dla niego zaskakujące. Czyta się je szybko dzięki temu, że są one krótko i zwięźle napisane. Historie są taką przepustką i stanowią zachętę do przeczytania całej biografii danej aktorki.
Nie trzeba czytać całej książki, można ją czytać wyrywkowo np tylko o tych gwiazdach co daną osobę interesują.

Jedynym minusem do jakiego w tej książce mogłabym się przyczepić jest to, iż nie ma wielu zdjęć. Każda biografia opatrzona jest tylko jednym zdjęciem.

W książce znajdziecie biografie takich gwiazd jak: Brigitte Bardot, Rita Hayworth, Jane Fonda, Pola Negri, Bette Davis, Ingrid Bergman, Audrey Hepburn, Sharon Tate, Natalie Wood, Marilyn Monroe, Grace Kelly, Meryl Streep, Julia Roberts, Angelina Jolie.

Moja ocena książki: 7,5/10

Dane techniczne: 
Tytuł: Wygrać Hollywood. Przegrać życie. 14 wersji życia gwiazd kina
Autor: Justyna Kobus
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 03.09.2018
Liczba stron:355
Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka
 

Komentarze

 1. To może być książka dla mnie, lubię biografie. Ale ta okładka to jest mało zachęcająca, moim zdaniem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja raczej nie skuszę się na tę książką. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem fanką takich książek, ale mimo to, chęć poznania życia gwiazd, których zdjęcia wiszą na ścianach mojego pokoju jest nieco kusząca...
  xoxo
  L. (https://slowotok-laury.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa pozycja. Uwielbiam biografię szczególnie te które nie ukrywają grzeszków i niezbyt chlubnej przeszłości w końcu gwiazdy to też ludzie ;)/

  OdpowiedzUsuń
 5. Basia beautiful, these roses that enliven the work. It's
  obvious that this robot can vouch :)
  แทง บอล ฟรี

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam, czytałam :-) I znalazłam w niej kilka faktów, które wcześniej były mi nieznane.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)