"Miłość z widokiem na morze" Antologia

 


CO PISZE NA OKŁADCE

Spacery w świetle zachodzącego słońca. Pierwsze nieśmiałe zauroczenia, niewinne flirty i niespodziewane wybuchy uczuć. Wakacje, słońce i wspomnienia. Mistrzynie polskiej literatury obyczajowej stworzyły zbiór opowieści o miłości, która przydarzyła się nad morzem. Ich bohaterki spotkają tam miłość swojego życia, czasem odważą się na krok, który zupełnie zmieni ich losy lub przeżyją chwilę zapomnienia. Niektóre z nich przywołają wspomnienia niezwykłych chwil albo ponownie odkryją to, co w ich życiu jest najcenniejsze. 
 
Antologia "Miłość z widokiem na morze" jest pełna emocji i wzruszeń. Czyta się ją jednym tchem. To doskonała pozycja wakacyjną (i nie tylko!) lekturę.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

RECENZJA

  "Miłość z widokiem na morze" to zbiór ośmiu opowiadań polskich autorek. Idealnie wpasowuje się w ten letni czas wakacyjny, a także w sytuację, w której  się znaleźliśmy. Świadczy o tym pierwsze opowiadanie autorstwa Nataszy Sochy o wypoczynku małżeństwa w czasie kwarantanny. Kiedy wydaje się, że nic nie może uratować tego małżeństwa i terapeuta radzi im aby wybrali się w ostatnią podróż, u jednego z mieszkańców pensjonatu zostaje wykryty koronawirus i para musi odbyć kwarantannę w małym pokoiku. Początkowo nie są z tego faktu zadowoleni. Czy to się zmieni? 


Kolejne świetne opowiadanie należy do Magdaleny Witkiewicz, która opisuje historię dwóch przyjaciółek, które wyjeżdżają do pracy sezonowej w maju. Jedna z nich wybiera się na spacer po plaży i tam spotyka chłopaka, z którym od razu nawiązuje nić porozumienia. Para spędza ze sobą każdą wolną chwilę, jednak wakacje szybko mijają. Czy ta miłość przetrwa? Czy jest możliwy związek na odległość? Przeczytajcie koniecznie...

Te dwa pierwsze opowiadania to tylko mały początek historii, które kryje ta książka. Wszystkie opowiadania łączą się ze sobą poprzez dwa motywy. Bohaterkami są kobiety, które nieważne, w jakim wieku muszą podjąć trudne dla siebie i dla bliskich decyzje. Są one po przejściach i szukają swojego szczęścia na ziemi. 

"(...)jak kruche jest szczęście. Trzeba się o nie troszczyć każdego dnia. Bo nie zawsze dostajemy szansę, by zacząć wszystko od nowa"

(Ilona Gołębiewska)

Drugim motywem, który łączy te wszystkie opowiadania jest nasze piękne polskie morze. Czytając, czytelnik przenosi się na słoneczną plażę, w myślach słyszy szum fal. Uwielbiam morze, więc tym lepiej czytało mi się tę książkę. W każde wakacje staram się choć przynajmniej czasu spędzić nad morzem albo polskim, albo zagranicznym. 

Plusem tej książki jest to, że każdy znajdzie coś dla siebie. Opowiadania mają różny charakter. Miłośnicy erotyków, thrillerów czy książek obyczajowych będą zadowoleni. Dodatkowo miałam możliwość poznać twórczość autorek, których jeszcze nie czytałam. 

Polecam

Moje ocena: 9/10
 
DANE TECHNICZNE:
 
Tytuł: Miłość z widokiem na morze
Autor zbiorowy
Wydawnictwo: MUZA S.A
Data premiery: 17 czerwiec 2020r.
Liczba stron: 351
 
Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu MUZA S.A

Czytaliście ten zbiór opowiadań? Które opowiadanie najbardziej Wam przypadło do gustu? 


 

Komentarze

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)