"Przecież wiesz" Aleksandra Grzymkowska

Kiedy dostałam propozycję zrecenzowania książki od Aleksandry Grzymkowskiej od razu się zgodziłam gdyż słyszałam o tej książce bardzo dobre opinie. 

Kontakt z autorem bardzo sympatyczny. Gdy otrzymałam egzemplarz już sama okładka mnie przyciągnęła wzrokiem. Przedstawione są na nim 3 serca, które jak potem możemy wnioskować mogą symbolizować 3 przyjaciółki. 

Hmmm...o czym jest ta książka??? Możemy bardzo prosto powiedzieć, że książka ta jest o życiu, o codziennych sytuacjach, rozterkach które przytrafiają się każdemu z nas we współczesnym świecie. 

Głównymi bohaterkami książki są 3 przyjaciółki: 
Matylda, zwariowana rudowłosa która mieszka w Costa del Sol i spełnia się tam zawodowo. Do większości spraw podchodzi bardzo emocjonalnie i żywiołowo, a także ucieka od wielu problemów.
Grażyna - blondwłosa, która ma córkę Zosię, która jest dla niej wszystkim i nad życie ją kocha. Niestety sprawy sercowe z ojcem Zosi Robertem nie układają się tak jak ona by chciała
oraz
Stefania - czarnooka która jest młodą doktorantką, ma wszystko poukładane w swoim życiu i zawsze znajduje czas na rozwiązywanie problemów swoich przyjaciółek. Zawsze jest w momencie gdy któraś ją potrzebuje. 

Książka "Przecież wiesz" opowiada historię każdej bohaterki oraz jej rozterek w codziennym życiu. Ukazuje wiele sposobów rozwiązań pewnych zachowań z którymi każdy z nas może się spotkać. Autorka sprytnie wplata wiele wątków miłości: małżeństwo, miłość do przyjaciela, miłość do szefa w pracy. Akcja książki toczy się w 3 miejscach (Katowice, Warszawa, Hiszpania) na przełomie roku 2010.  

Książkę czyta się bardzo przyjemnie, idealna jest na zimowe wieczory. Z każdą kolejną kartką człowiek zakochuje się w tej książce jeszcze bardziej i chce się dowiedzieć o dalszych losach bohatera. 

Przeczytajcie bo warto :)

Moja ocena: 10/10


Dane techniczne:
Tytuł:Przecież wiesz
Autor: Aleksandra Grzymkowska
Wydawnictwo:  Ale.Madi
Data premiery: 06.10.2015
Liczba stron:360
 

 


 
Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję autorce 
Aleksandrze Grzymkowskiej
 
Czytałyście tę książkę? Jakie macie wrażenia po przeczytaniu?  

Komentarze

 1. Zapowiada się na dobrą historię. Z chęcią przeczytam!!

  Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi jak idealna opcja na wieczór w samotności z lampką wina! Uwielbiam perypetie kilku kobiet :D

  Pozdrawiam, poprostualeksandraa

  OdpowiedzUsuń
 3. brzmi ciekawie, a polskich autorów zawsze warto wspierać

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)