"Prawie ostateczna lista najgorszych koszmarów" Krystal Sutherland



Hmmm....siedzę i zastanawiam się co o tej książce napisać. Mam bardzo mieszane uczucia co do tej pozycji. 

Co pisze o tej książce autorka? 




Czy strach przed miłością może być fobią?

W rodzinie Esther wszyscy są skazani na fobie. Ojciec cierpi na lęk przestrzeni, brat bliźniak nie zniesie ani chwili w ciemności, a matka hipsterka przeraźliwie obawia się pecha. Dziewczyna jeszcze nie wie, jaki strach zawładnie jej życiem, lecz na wszelki wypadek unika potencjalnych zagrożeń i spisuje je na specjalnej liście. Gdy któregoś dnia zostaje okradziona, znika także niedokończona lista najgorszych koszmarów… Te niefortunne okoliczności doprowadzają Esther do nawiązania przyjaźni z kimś, kto jest gotów pomóc jej w pokonaniu wszystkich fobii…

 Gdy przeczytałam opis o tej książce myślałam że będzie to książka pełna humoru, która ukazuje zwariowaną historię dwóch rodzin i taka trochę jest. Autorka przedstawia historię rodziny Esther. Każdy z członków rodziny ma jakąś fobię - ojciec Esther ma lęk przestrzeni i od lat mieszka w piwnicy, brat ma lęk przed ciemnością i dlatego wszystkie światła muszą być zapalone w domu, mama obawia się pecha dlatego Esther robi sobie listę swoich koszmarów. Pewnego dnia na jej drodze stanął jej kolega ze szkoły który postanowił rozprawić się z koszmarami z listy Esther. Co dalej? Sami przeczytajcie....


Akcja dzieje się dwupoziomowo ponieważ czytelnik z jednej strony dowiaduje się co się dzieje w życiu Esther ale za chwilę przenosi się kilkadziesiąt lat wcześniej do czasów kiedy jej dziadek stacjonował w wojsku i spotkał się ze śmiercią. Czytając tę książkę tak naprawdę czytelnik nie wie czy jest w świecie rzeczywistym czy przenosi się do świata wyimaginowanego w którym główna bohaterka chciałaby się znaleźć.

Decydując się na tę książkę liczyłam iż będzie to typowa książka młodzieżowa, przy której osoba się zrelaksuje i odpręży. Liczyłam także iż będzie napisana takim językiem, który sprawi że człowiek czytając ją się zatraci i przeczyta całą książkę w jeden dzień. Ja niestety tak nie miałam...męczyłam ją przez około 1.5 tygodnia.

Moja ocena 4/10

Dane techniczne:
Tytuł: Prawie ostateczna lista najgorszych koszmarów
Autor: Krystal Sutherland
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie 
Data premiery: 14.03.2018
Liczba stron: 320 

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Dolnośląskiemu


A wy czytaliście tę książkę? Podobała Wam się?





Komentarze

 1. Mi się bardzo podobała. Wkręciłam się w nią odrazu. Każdy ma swój gust i własne zdanie. 😊
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ją w planach i mam nadzieję, że będzie mi się bardziej podobać :)

  Pozdrawiam Grovebooks

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie książka nie dla mnie, chociaż tytuł zachęcający. Myślę, że nie udałoby mi się dobrnąć do jej końca, gdybym się jednak na nią skusiła.

  Pozdrawiam i zapraszam:
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Może kiedyś, przy okazji, choć teraz jakoś specjalnie szukać jej nie będę...

  OdpowiedzUsuń
 5. A mi się ta książka bardzo podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie ta książka zachwyciła i zawładnęła moim sercem. Pomijając elementy klątwy, Śmierci, przede wszystkim świadomość istnienia własnych lęków jest jedną z istotniejszych elementów naszego życia. A przezwyciężanie ich kieruje nas w stronę lepszej jakości istnienia.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)