"Krótka historia sztuki" Susie Hodge


"Krótka historia sztuki" to nowe, całkowicie innowacyjne wprowadzenie do tematu sztuk pięknych. Skonstruowana w prosty sposób książka omawia ponad 100 najważniejszych dzieł sztuki od rysunków naskalnych w Lascaux po współczesne instalacje i łączy je z najważniejszymi kierunkami, tematami i technikami w malarstwie i rzeźbie.
Zwarta w treści i bogato ilustrowana, książka wyjaśnia jak, dlaczego i kiedy następowały zmiany w sztuce, kto te zmiany wprowadzał, na czym polegały, gdzie wszystko to się działo i jakie niosło konsekwencje. Autorka, unikając artystycznego żargonu, w sposób przystępny i zrozumiały opisuje dzieje sztuk plastycznych na przestrzeni wieków.


"Krótka historia sztuki" jest pięknie wydana, kolorowa. Idealna jest ona dla młodych osób, które uczą się obcować ze sztuką i wkraczają w jej świat. 
Autorka dzieli książkę na 4 główne tematy: KIERUNKI (m.in. prehistoria, renesans, barok, rokoko), DZIEŁA (m.in. Wiosna, Pieta, Mona Lisa), TEMATY (m.in. zwierzęta, postacie, religia, portret), TECHNIKI (m.in. ołówek, ceramika, mozaika). Jest ona napisana w taki sposób, że opisowi towarzyszy obraz więc czytelnik od razu wie o czym czyta.

Czytelnik dzięki tej książce może poznać najważniejsze dzieła sztuki znanych światowych malarzy. Nie tylko poznaje historię dzieła malarskiego, ale też krótką historię malarza. 
Nie musi on czytać książki "od deski do deski", ale może przeczytać to co akurat go interesuje i jakich informacji potrzebuje się dowiedzieć. 

Ja książkę w 100% polecam i uważam iż każdy powinien mieć ją w swojej biblioteczce. 

Moja ocena: 9,5/10

Dane techniczne:

Tytuł: Krótka historia sztuki
Autor: Susie Hodge
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Alma Press
Data premiery: 18.06.2018
Liczba stron: 224

Za możliwość przeczytania dziękuję Oficynie Wydawniczej Alma Press

Pozdrawiam Kochani :)Komentarze

  1. Mam w.swojej biblioteczce :)

    OdpowiedzUsuń
  2. W pełni się z Tobą zgadzam, no może poza tym, że jest to książka dla młodych. Książka jest idealna dla wszystkich ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)