"Lato z ciotką spirytystką" Danuta Korolewicz


Czy lato u ciotki i wakacyjna praca muszą być nudne?
Magda, studentka z Torunia, spędza wakacje u ciotki spirytystki w malowniczym miasteczku, pracując na zastępstwo w miejscowej bibliotece. Spokój letnich dni zaburzają przerażające wydarzenia, w których centrum nagle znajduje się dziewczyna. Wraz z przyjaciółką rozpoczynają ryzykowne śledztwo na własną rękę?
Czy w sennym miasteczku nad Wisłą działa przestępczy gang?
I czy Magda oprócz rozwiązania zagadki kryminalnej znajdzie? miłość?


Nigdy wcześniej nie spotkałam się z twórczością Danuty Korolewicz dlatego chętnie przyjęłam propozycję od wydawnictwa Lucky aby zrecenzować tę książkę. 

Główną bohaterką książki jest Magda - młoda studentka mieszkająca w Toruniu, która planowała wyjechać ze swoim chłopakiem na Mazury, lecz gdy związek się rozpada niespodziewanie  dostaje propozycję pracy wakacyjnej od swojej ciotki w bibliotece miejskiej w Warbie. Bez wahania się zgadza i już w tym samym dniu jedzie do małej miejscowości, ale nie spodziewa się co na nią tam czeka.
Ciotka Magdy - Waleria jest miłą, starszą Panią. Co tydzień, w czwartek organizuje seanse spirytystyczne na których spotyka się cała miejscowa elita. W pewien czwartek na seansie dzieje się coś dziwnego. Co się stało? Co łączy Magdę z tymi wydarzeniami? Dowiecie się czytając tę książkę...

Najnowsza książka Danuty Korolewicz łączy w sobie wiele gatunków. Przede wszystkim jest to komedia, ale z wątkiem kryminalnym. Akcja przebiega z nutką tajemniczości i czytelnik z każdą kolejną stroną jest coraz bardziej ciekawy co wydarzy się dalej. Opisy sytuacji nasycone są emocjami w taki sposób, iż osoba czytająca czuje się jakby była w środku tej sytuacji.

Książka napisana jest lekkim językiem, dzięki czemu czyta się ją jednym tchem. Dialogi nie są wyimaginowane lecz prowadzone są w sposób naturalny.

Osobiście książkę polecam na popołudnie z herbatą pod kocykiem.

Moja ocena: 9/10

Dane techniczne:

Tytuł: Lato z ciotką spirytystką
Autor: Danuta Korolewicz
Wydawnictwo: Lucky
Data premiery: lipiec 2018
Liczba stron: 384

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Lucky


A wy czytaliście tę książkę? Polecacie ją?

Komentarze

 1. Jakoś nie ciągnie mnie do tej książki, ale najważniejsze jest to, że Tobie się podobało. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ją w planach. Jak większość książek :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam, dobrze się bawiłam. Miks kryminału z komedią udał się Pani Danucie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Skojarzyła mi się od razu moja ciocia, z którą wkrótce jadę w góry, a która jest super ale... trochę zbyt poważnie bierze ezoterykę :D Chyba się skuszę i przeczytam, tym bardziej, że tak wysoko oceniłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią przeczytam :D
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)