"Mimo wszystko kochaj" Agnieszka RusinCztery siostry nie mogłyby być bardziej różne: Joanna to wiecznie zabiegana i zapracowana matka dwóch córeczek, Gosia wiedzie beztroskie życie przy zamożnym mężu, Majka goni za karierą, a Julia wciąż szuka swojego miejsca na świecie i właśnie postanowiła rzucić studia.
Choroba matki sprawia, że wszystkie spotykają się w rodzinnym domu w malowniczym Karpaczu. Przywożą ze sobą złamane serca i sekrety. To jednak jeszcze nie koniec dramatycznych wydarzeń… Czy siostry będą umiały przezwyciężyć to, co je dzieli? Czy nauczą się kochać… mimo wszystko? 
 (źródło: wydawnictwo Lucky)

 Cztery siostry - Joanna, Małgorzata, Majka, Julia wiodą swoje życie, zapominając o sobie nawzajem. Mają różne charaktery. Każda ma własne problemy i troski z którymi się boryka.  Gdy dowiadują się o chorobie matki postanawiają przyjechać do rodzinnego domu. Spotykają się wszystkie razem. Na początku jest im ciężko zwierzyć się ze swoich problemów, lecz w miarę upływu czasu zaczynają zbliżać się do siebie. Czy siostry będą umiały sobie pomóc? Czy zaufają sobie? Czy choroba matki sprawi, że ich los się odmieni? Tego dowiecie się czytając książkę...

W tej historii możemy zobaczyć kreacje czterech bohaterek. Joanna jest żoną, matką dwójki córeczek. Od dwóch lat pracuje w biurze notarialnym, jako sekretarka. Jest niedoceniana przez szefową Jej mąż wyjechał do pracy jako kierowca, lecz tam postanowił założyć drugą rodzinę. Żyje w ciągłym biegu. Czy w końcu postanowi zwolnić tempo życia? Czy uda jej się to? Czy uda jej się zakochać?
Drugą bohaterką jest Gosia - pani domu, która ma trójkę dzieci i bardzo kochającego, a zarazem bogatego męża Wojtka. Nie pracuje, lecz wiedzie dostatnie życie do momentu, gdy na jaw wychodzi, iż jej mąż ma wielkie długi. Czy poradzą sobie z problemami?  Czy ich miłość przetrwa wszystkie kłopoty?
Trzecią z sióstr jest Majka - singielka z wyboru, która pracuje w dziale marketingu w pewnej korporacji. W pewnym momencie zostaje bez pracy, postanawia wyjechać aby przemyśleć pewne zachowania. Czy uda jej się zakochać i poukładać wszystkie sprawy?  Jakie tajemnice odkryje?
Ostatnia z sióstr to Julka - młoda studentka marketingu. W chwili, gdy ją poznajemy porzuca ją chłopak, lecz szybko się pociesza. Oczywiście jak to w młodości bywa miłość niejedno ma imię. Szybko się rozczarowuje miłością, postanawia rzucić studia i wyjechać. Czy Julia będzie jeszcze szczęśliwa? Co się jeszcze wydarzy w życiu Julii?

"Mimo wszystko kochaj" to historia przede wszystkim o prawdziwym życiu. W książce przedstawione są cztery  historie kobiet tak różniących się od siebie, a zarazem podobnych. Autorka pokazała czytelnikowi, jak przewrotny bywa los. Jak w jednej chwili może się wszystko odwrócić.

Jest to także historia o miłości siostrzanej. Mimo wielu kilometrów pozostaje  pewna niewidoczna więź, która łączy te cztery osoby ze sobą emocjonalnie i mimo tego, że na pierwszy rzut oka się kłócą i nie dogadują to bardzo się kochają.

Książkę tę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Napisana jest prostym językiem i zrozumiałym. Autorka w sposób lekki przedstawiła nam niełatwe problemy dnia codziennego. Polecam w 100%

Moja ocena: 9/10

Dane techniczne:

Tytuł: Mimo wszystko kochaj
 Autor: Agnieszka Rusin
Wydawnictwo: Lucky
Data premiery: 2019
Liczba stron: 272

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu LuckyA wy czytaliście tę książkę? Polecacie ją?


Komentarze

 1. Jestem ciekawa tej powieści, bo wiele dobrego o niej słyszałam. Chyba sama będę musiała się przekonać, czy rzeczywiście również i mi się spodoba :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że uda mi się ją upolować. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie czytałam, przepadam za ksiązkami obyczajowymi, więc może kiedyś dam szansę tej pozycji... :)
  Osobliwe Delirium

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak najbardziej mam ją w planach :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że książka może mi się spodobać. Dam jej kiedyś szansę. ☺️

  OdpowiedzUsuń
 6. Znam autorkę. Muszę zdobyć tę książkę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)