"Wiele powodów, by wrócić" Augusta Docher


Czy pierwszą miłość można przeżyć drugi raz?
Marcel po wypadku nie odzyskuje przytomności. Dominika jest zdruzgotana – zamiast układać sobie życie z ukochanym, spędza długie godziny w szpitalu, czuwając przy jego łóżku. Heroicznie walczy o każdy oddech Marcela i nie traci nadziei, że ten pewnego dnia do niej wróci. Chwila, w której chłopak budzi się ze śpiączki, jest jedną z najszczęśliwszych w jej życiu. Radość błyskawicznie zamienia się w rozpacz, gdy Dominika odkrywa, że Marcel nie pamięta ostatnich dwóch lat.
Czy łączące ich niegdyś uczucie okaże się silniejsze od zapomnienia? Czy ktoś, kto odszedł tak daleko, znajdzie powód, by wrócić?
(źródło: www.empik.com)

Wydawać by się mogło, że Dominika i Marcel już mogą spać spokojnie. Są szczęśliwi, mieszkają razem. Marcel widuje się z córką Amelką. Tata Dominiki wychodzi z więzienia i świetnie dogaduje się z chłopakiem córki. Aż nadchodzi ten dzień, który zmienia wszystko...Marcel ulega wypadkowi samochodowemu i zapada w śpiączkę. W momencie obudzenia, chłopak nie pamięta dwóch ostatnich lat życia, a co za tym idzie - Dominiki. W pierwszej chwili jest ona tym faktem zdruzgotana, lecz postanawia walczyć. Czy uda jej się rozkochać w sobie na nowo Marcela? Czy chłopak przypomni sobie jakieś fakty? Przeczytajcie koniecznie...

"Wiele powodów, by wrócić" to kolejna dramatyczna historia, ukazująca, jak ciężko jest wrócić po ciężkiej chorobie do całkowitej sprawności. Autorka postawiła przed główną bohaterką ciężkie zadanie, jakim jest ponowne rozkochanie w sobie ukochanego mężczyzny. Pokazała także czytelnikowi, jak ważna jest wiara w Boga i że modlitwa bardzo często pomaga człowiekowi uporać się z problemami.

Czytelnik poznaje historię z dwóch perspektyw, zarówno Marcela, jak i Dominiki, dzięki takiemu zabiegowi łatwiej jest się wczuć i wyobrazić sobie co przeżywają główni bohaterowie. Już od samego początku widać, że będzie to książka bardzo nacechowana emocjami. Sama okładka jest bardzo nastrojowa i zmysłowa.

Książkę czyta się jednym tchem, wciąga już od pierwszych stron. Jest napisana prostym i lekkim językiem, a zarazem porusza i daje do myślenia. Widać już od pierwszych stron, że autorka bardzo precyzyjnie i szczegółowo przemyślała fabułę. 

Jeśli ktoś planuje przeczytać tę książkę, koniecznie musi zapoznać się z pierwszą częścią ponieważ wiele wydarzeń z życia głównych bohaterów łączy się ze sobą. Mnie osobiście bardziej ujęła pierwsza część książki, ale o drugiej też nie mogę powiedzieć złego słowa.

Polecam

Moja ocena książki: 7/10
Dane techniczne:

Tytuł: Wiele powodów, by wrócić
Autor: Augusta Docher
Wydawnictwo:OMG Books
Data premiery: 17.04.2019
Liczba stron: 352
 
Za możliwość dziękuję wydawnictwu OMGBooks
 
 
A wy czytaliście tę książkę? Podobała Wam się?


Komentarze

 1. Jeszcze jej nie czytałam, ale mam w planach ;)
  Pozdrawiam serdecznie!
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka taka piekna, ze az chce się czytać :D ♥
  Pozdrawiam,
  Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Również będę czytała tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę nadrobić wcześniej pierwszą część, ale mam w planach oczywiście i tę pozycję :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Najpierw zapoznam się z pierwszą częścią tej książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiła mnie ta książka, zacznę jednak od pierwszej części :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ląduje na liście książek, które może kiedyś bym przeczytała. A raczej jej pierwsza część, dalej się zobaczy ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)