"Gej w wielkim mieście t.1" Mikołaj Milcke

Gdy dostałam propozycję zrecenzowania tejże serii bardzo się ucieszyłam. Nie czytałam do tej pory żadnej książki, która przedstawiałaby historię osób homoseksualnych. W swoim otoczeniu kilka razy poznałam osoby o tej orientacji, lecz nie dopytywałam się ich o szczegóły związków, relacji dlatego byłam bardzo jej ciekawa.


Zabawne, doprawione refleksją przygody geja z małego miasteczka.

Młody gej z prowincji przybywa do stolicy, by rozpocząć studia dziennikarskie. Jest pełen obaw, ale i nadziei na spełnienie swoich najskrytszych marzeń. A marzy przede wszystkim o miłości. Wielkiej, romantycznej, prawdziwej. Bez żalu zostawia za sobą życie w małym miasteczku na wschodzie kraju i zaczyna szukać. Wchodzi w całkiem nowy, pełen pułapek świat. Naiwny, marzący o księciu z bajki nie słucha ani własnej intuicji, ani ostrzeżeń przyjaciółek. Chce kochać i być kochanym. Za wszelką cenę. Czy rachunek za miłość nie okaże się zbyt wysoki?
(źródło: www.empik.com) 

Głównym bohaterem książki jest młody, dwudziestoletni, bezimienny student, który zaczyna swoją przygodę na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku dziennikarstwo. Pochodzi on z niewielkiej miejscowości  na Lubelszczyźnie, gdzie mieszka jego rodzina. Początkowo boi się, jak odnajdzie się w Warszawie, lecz nie stanowi to dla niego problemu. Od razu nawiązuje nowe znajomości - poznaje nowych kolegów, koleżanki, przyjaciół, a także swoje pierwsze poważne miłości. Pewnego dnia na swojej drodze poznaje Wiktora - przystojnego pół Polaka, pół Hiszpana. Młodzi panowie od razu przypadli sobie do gustu, lecz los bywa przewrotny. Na ich drodze pojawia się pierwszy poważny kryzys. Czy przejdą wspólnie tę próbę uczuć? Jak potoczą się ich losy?
Tego dowiecie się czytając tę książkę...

W książce na pierwszy plan wysuwa się jeden główny bohater - student. Od razu daje się poznać, jako człowiek bardzo sympatyczny, lecz trochę zagubiony. Myślę, że to jego zagubienie wynikało z życia w małym miasteczku. Z każdą kolejną stroną zaczął być coraz pewniejszy, aż w końcu poczuł się pewnie. Czytelnik, czytając historię, w pewnym momencie mógł poczuć irytację ponieważ bezimienny student bardzo wierzy w każde słowo i ufa bezgranicznie każdemu. Myśli, iż każdy człowiek jest dobry i nie chce go wykorzystać. Czy jego myśli sprawdzą się? Czy jednak zostanie oszukany?

Mikołaj Milcke  podarował czytelnikowi historię, tak naprawdę, która może się wydarzyć zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Każdy z nas czuje się zagubiony w momencie, gdy przeprowadza się do innego miasta. Jest to dla niego nowe doświadczenie. Inną rzeczą jest to, że każdy człowiek ma prawo się zakochać i być kochanym. Nie ważne czy kobieta zakochuje się w mężczyźnie, czy w kobiecie, czy mężczyzna w mężczyźnie.

"Gej w wielkim mieście" jest książką, która na pewno nie pozostanie w pamięci czytelnika, ale na urlop będzie idealna. Jest to lekka historia, czasem zabawna, czasem poruszająca. Nie ma w niej żadnych erotycznie mocnych historii.

Myślę, że chętnie przeczytam dalsze losy bezimiennego studenta.

Moja ocena książki: 7/10

Dane techniczne:

Tytuł: Gej w wielkim mieście
Autor: Mikołaj Milcke
Wydawnictwo: Novae Res
Data premiery: 23.05.2019
Liczba stron: 390
 
Za możliwość dziękuję wydawnictwu Novae Res

Kochani bardzo dziękuję za wszystkie wasze komentarze pod moimi postami. Jest to bardzo motywujące dla mnie.

Pozdrawiam cieplutko :)Komentarze

 1. Czyli to taka wakacyjna lektura. Nie mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś, kiedy będę miała ochotę na coś niezobowiązującego, pomyślę o tej książce. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Już tytuł mnie zaciekawił :) Widziałam już w książkach bohaterów homoseksualnych, ale ich relacja nie była głównym wątkiem więc to będzie nowe doświadczenie :D

  Pozdrawiam
  https://subjektiv-buch.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)