"Wszyscy jesteśmy zbłąkanymi owcami" Stefania Maria Jagielnicka

Moi drodzy

Dziś przychodzę do Was z książką, którą miałam przyjemność otrzymać do recenzji od portalu nakanapie.pl
Jest to książki Stefanii Marii Jagielnickiej "Wszyscy jesteśmy zbłąkanymi owcami" od wydawnictwa Manufaktura Słów


Główną bohaterką jest Beata - kobieta, która w wieku nastu lat wyjechała z rodzicami do Niemiec. Gdy dorasta, nie chcąc zatracić języka ojczystego, pisze książki po polsku. Dwa razy wychodzi za mąż, lecz oba małżeństwa są nieudane. W chwili, gdy ją poznajemy, jest już dorosłą kobietą, która spędza czas na odpoczynku ze swoją przyjaciółką na krakowskim rynku. W pewnym momencie zauważa, iż jeden mężczyzna jej się przygląda. Jest to Thomas, który jak potem się dowiadujemy jest austriakiem. Na początku zaprzyjaźniają się, lecz później zaczyna się przeradzać przyjaźń w uczucie. Nagle bohaterką zaczyna się interesować niemiecki wywiad. Jej wyjazd do Thomasa, który nieoczekiwanie przerodzi się w wyjazd do przyjaciółki zamieni życie Beaty w koszmar. Czy uda jej się być szczęśliwą? Czy Beata z Thomasem będą razem? Przeczytajcie...

"Miłość to jest coś niespodzianego. Coś, co nagle na człowieka 
spada z nieba."

Stefania Maria Jagielnicka pokazuje czytelnikowi, jak ważna, a zarazem trudna jest miłość. Niekiedy, aby być szczęśliwym, trzeba walczyć z przeciwnościami losu i stawić czoła niebezpieczeństwu, jakie czyha na każdym kroku. Beata i Thomas, aby być szczęśliwymi muszą wiele przeciwności pokonać.

W tle historii miłosnej autorka wplotła wątki historyczne, ważne dla Polski, Niemiec i Austrii. Przekazuje czytelnikowi tę dość obszerną wiedzę w formie dialogu, w których główni bohaterowie omawiają swoje poglądy na ten temat.

Narracja w książce jest trzecioosobowa, dzięki temu czytelnik może z wielu stron poznać reakcje bohaterów. Wachlarz emocji jest również bardzo bogaty. Osoba czytająca wczuwa się w emocje bohaterów.

""Kocham ten świat mocnych uczuć płynących wprost z serca. Wydaje mi się, że jeśli ktoś nie lubi opery, to nie zna prawdziwej miłości" 

Jedyny minus, jaki mi przeszkadzał w książce to zbyt długie wątki i opisy wydarzeń historycznych. Akcja zaczyna brać rozpędu dopiero w okolicach połowy książki, więc zanim czytelnik do tego dobrnie to może już być znużony. 

Moja ocena: 8/10

Dane techniczne:
Tytuł:Wszyscy jesteśmy zbłąkanymi owcami
Autor: Stefania Maria Jagielnicka
Wydawnictwo: Manufaktura Słów
Data premiery: 06.07.2019
Liczba stron: 216
 
Za możliwość przeczytania dziękuję portalowi nakanapie.pl
 
  

Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)