"Nieodpowiednia dziewczyna" J.Harrow


CO PISZE NA OKŁADCE

Gdy cały świat jest przeciwko, a serce i rozum nie współgrają, może wydarzyć się wszystko...
Eve to młoda, zdolna tatuażystka. Stroni od mężczyzn i nie wierzy w miłość. Natura buntowniczki i skóra pokryta tatuażami sprawiają, że ludzie oceniają ją dość jednoznacznie.
Daniel to jej kompletne przeciwieństwo – wychowany w kochającej rodzinie, dobrze wykształcony, szarmancki. Zawsze wie, jak się zachować... do czasu, gdy spotyka Eve. Zjawia się w jej salonie razem z Alice, swoją dziewczyną, z zamiarem zrobienia sobie miłosnych pamiątek na skórze. Od pierwszej chwili ulega niespodziewanej fascynacji młodą tatuażystką i wbrew rozsądkowi postanawia poznać ją bliżej. Nie ma pojęcia, że ich drogi przecięły się już wcześniej...
(źródło: www.empik.com)

RECENZJA 

Głównym bohaterem jest Daniel, który przeprowadza się z rodziną do nowego mieszkania. Tam, w czasie remontu odnajduje pamiętnik młodej dziewczyny. Czyta go i przeżywa wydarzenia, które działy się w tym mieszkaniu przed kilku laty. Nie są to historie, o których marzy każdy dorastający nastolatek. Nie spodziewa się jednak, że niedługo pozna autorkę tych wpisów. Jak potoczą się ich dalsze losy? W jakich okolicznościach się poznają? Przeczytajcie sami...

Eve to młoda dziewczyna, która wychowywała się w patologicznej rodzinie. Ojciec pił, awanturował się, a jak to zwykle bywa, matka nie umiała mu się sprzeciwić. Dla Eve odskocznią był pamiętnik, w którym opisywała wszystkie wydarzenia i emocje z nimi związanymi. W trakcie swojej drogi do dorosłości na wiele trudności i przeszkód była skazana. Jej trudności w relacjach z mężczyznami również były podyktowane wydarzeniami z przeszłości. Zaczęła pracę w studiu tatuażu i spełnia się w niej. Lubi to, co robi. Natomiast Daniel jest kompletnym przeciwieństwem dziewczyny. Jest oazą spokoju. Pochodzi z domu pełnego miłości, ciepła, w którym nie było przemocy ani krzyku. Na studiach nie prowadzi bujnego życia towarzyskiego. Po pewnym czasie zakochuje się w Alice. Zamieszkują razem i postanawiają zrobić sobie wspólny tatuaż. Chłopak nie przypuszcza, że wizyta w studiu tatuażu tak wiele zmieni w jego życiu.

"Im wyżej mierzysz, tym boleśniejszy jest upadek. 
Nie pytaj o przeszłość i nie planuj przyszłości."


"Nieodpowiednia dziewczyna" to debiut polskiej autorki o pseudonimie J.Harrow. Już sam tytuł sugeruje czytelnikowi, że będzie to książka z motywem przeciwieństw, a jak można się domyślić, przeciwieństwa się w życiu przyciągają.

Okładka i opis z tyłu książki brzmi bardzo zachęcająco, lecz czytając tę historię, miałam wrażenie, że autorka zboczyła gdzieś z głównego wątku. Pojawiło się kilka tematów naraz i czytelnik mógł czuć się zagubiony. Dodatkowo narracja, która była prowadzona dwutorowo i w różnych okresach czasowych nie sprzyjała dobremu czytaniu.

Przyznam, że sama nie wiem, jak mam tę książkę ocenić. Z jednej strony czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, skłania do refleksji, gdyż pokazuje, jak trudne są ścieżki dorosłości, a także, z jakimi trudnościami trzeba się zmierzyć w codziennym życiu. Z drugiej strony nie wywołała u mnie efektu WOW. Nie było nic zaskakującego i zachęcającego do powtórnego sięgnięcia po nią.

Podsumowując, myślę, że gdy pojawi się inna książka tej autorki to dam jej szansę i przeczytam.

Moja ocena: 6/10

DANE TECHNICZNE:
 
Tytuł: Nieodpowiednia dziewczyna
Autor: J.Harrow
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 04.02.2020
Liczba stron: 328
 
Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka
 

Kochani, a teraz trochę prywaty, nie wiem co się ostatnio dzieje, ale mam niemoc do pisania recenzji. Piszę, żeby nie stracić z wami kontaktu, ale póki co nie czuję takiej satysfakcji z pisania jak kiedyś. Liczę, że mi to już niedługo przejdzie i będę czerpać przyjemność nie tylko z czytania, ale także z pisania :)


Komentarze

 1. Planuję dać szansę tej książce. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z chęcią przeczytam twoją opinię na temat tej książki

   Usuń
 2. Ja sobie tym razem odpuszcza. Za dużo naczytałam się złego o tej książce i jestem zbyt zniechęcona.

  Pozdrawiam!
  recenzje-zwyklej-czytelniczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście mam takie mieszane uczucia co do tej książki.

   Usuń
 3. Dobrze wspominam lekturę tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie znam twórczości tegoż autora;) i nie poznam raczej bo wolę coś krwawego:D ale to jest właśnie fajne że są różne gusta czytelnicze;) obserwuję z miłą chęcią i zapraszam serdecznie do siebie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nudno by było jakby każdy miał taki sam gust czytelniczy. Takto zawsze można u kogoś przeczytać ciekawa recenzje i może samemu się skusić na inny typ literatury. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny 😀

   Usuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)